Navštevuje dnes niekto internetovú kaviareň? Existujú dnes ešte vlastne nejaké? V mojom okolí zanikli. A ak by aj nie, zrejme by som v nich dnes moc ľudí nestretol. Veľa ľudí dnes vlastní svoj počítač a takisto má pripojenie na internet. Ak idú von, majú so sebou prenosné mobilné zariadenie, ktoré má pripojenie wi-fi. Na internetové kaviarne už nie je prakticky skoro nikto odkázaný a preto pomaly ale isto zanikajú. Pred takými pätnástimi rokmi, aj desiatimi, sa v nich vždy nejakí ľudia našli. Prevažne išlo o deti, mládež, ktorá medzi sebou hrávaia počítačový hry, kedy počítače boli prepojené a so susedom sediacom vedľa Vás ste proti sebe hrali nejakú strieľačku. Potom tam chodilo pár dospelých ľudí, ktorých zamestnanie si vyžaduje byrokraciu a nejaké informácie alebo súbory dostupné na internete. Takisto to bolo vhodné miesto, kedy sme potrebovali prefotiť rôzne súbory z Wordpadu.
laptop a psaní
Dnes majú deti počítač doma a hrajú nie so susedom, ale aj z množstom ľudí, ktorých naživo nikdy nestretli. Majú možnosť hrať s množstvom hráčov a z rôznych miest. Aj z miest z celého sveta. Dospelý človek, ktorého práca núti mať prístup k internetu a počítač, dnes už takisto nebýva odkázaný na kaviarne. Vlastní osobný počítač alebo notebook. Všetky dôležité veci si môže pripraviť v pohodlí domova, nemusí sa ísť tlačiť do kaviarne a byť časovo obmedzený. Dnes cez internet vybavíte množstvo vecí, aj tých súkromných, ktoré sa týkajú Vašich povinností a Vašho živobytia, pričom ich môžeme vybaviť z našej izby.
propojení lidé
V každom počítači ktorý si zakúpite, máte automaticky k dispozícii operačný systém Windows 10 a teda program Wordpad je samozrejmosťou. Ide o program, na ktorom sa dá upravene napísať ľubovoľný textový dokument. Tlačiarne sú dnes už cenovo dostupné, pokiaľ potrebujete neustále tlačivá, tlačiarne zoženiete za prijateľnú cenu aj v obchodných domoch ako Tesco, pričom vedľa máte na výber aj náplne.
•        Dnes internet a počítač teda nie sú záležitosťou iba pár ľudí, ktorí vlastnia firmu alebo majú byrokratickú prácu. Dnes je to záležitosťou nás všetkých.