Proteín
S týmto názorom by rozhodne súhlasilo väčšina cvičencov. Práškový proteín je skvelý doplnok, pretože poskytuje okamžitú zásobu bielkovín po cvičení. Srvátkový proteín sa v krátkej dobe vstrebe do tela a poskytuje cvičencovi vysokú dávku bielkovín po kvalitnom napumpovaní.

tablety

Glutamín
Ďalším dôležitým doplnkom je glutamín. Jedná sa o neesenciálnu bielkovinu, ktorá tlmí katabolizmus bielkovín a zlepšuje dusíkovú bilanciu. Glutamín má veľmi dobré ohlasy od svojich užívateľov, ktorý po dlhšom používaní si pochvaľujú zlepšenú regeneráciu  ktorá je obzvlášť potrebná v čase diéty, kvôli zníženému príjmu sacharidov. Preto sa aj do diéty odporúča konzumovať glutamín spolu s inými doplnkami, ako napríklad proteínom.

Kĺbová výživa
Tento výživový doplnok nie je ako sa môže na prvý pohľad zdať určený pre ľudí ktorý majú problém s kĺbmi. Kĺbová výživa v sebe obsahuje rozličné druhy minerálov a vápnika ktorý je potrebný k správnej funkcii kĺbov. Taktiež slúži ako ochrana proti zraneniam a to tým, že posilňuje kĺby.

Arginín
Jedná sa o esenciálnu aminokyselinu ktorá je potrebná pre normálnu činnosť hypofýzy. Pri cvičení má dvojaký význam. Prvým významom je ten že má dobre nabudzovacie účinky ak je arginín užitý cca. 1 až 1 a pol hodiny pred tréningom. Druhým významom arginínu je ten, že počas tréningu podporuje rozširovanie ciev v svaloch tým pádom zabezpečuje lepšie prekrvovanie čo má za následok lepšie napumpovanie svalov.

vitamíny

Kreatín
Je to organická kyselina ktorá zabezpečuje zásobovanie svalov. Najčastejšie sa môžeme stretnúť s monohydrátom kreatínu. Tento kreatín napomáha udržiavať optimálnu hodnotu ATP ktorá má význam okamžitej energie pre svalovú činnosť. Kreatín sa nachádza aj v jedle napr. v rybách no nie v takom množstve ako sa nachádza vo výživových doplnkoch. Svojim užívateľom kreatín sľubuje zvýšenie vytrvalosti pri tréningoch a zvýšenie fyzického výkonu.