Polaroid
 Je pre vás lákavá myšlienka retro fotoalbumu plného krásnych spomienok? Možno pre vás bude ten pravý polaroid. Dnes už sa dá kúpiť v rôznej cene v závislosti od kvality a vašich nárokov. 
GoPro kamera
Ste náročnejší a máte radi adrenalín? Skúste si zaobstarať go pro kameru!
Čítačka kníh alebo tablet
Nechcete si plniť zbytočne kufor viacerými knihami? Riešením pre vás môže byť čítačka alebo tablet. Ušetrí vám miesto a plní aj iné funkcie. Ak máte deti môžu sa zabaviť a vy si môžete na chvíľu vydýchnuť.focení.jpg
Mini herná konzola do ruky
Zabaví ako vás, tak aj deti. Je kompaktná a má mnoho výhod. Napríklad sa s ňou môžete pripojiť aj na wifi. Na trhu je veľký výber a sú tiež cenovo dostupné.
MP3 prehrávač
Ak nemáte radi hluk alebo ste zvyknutí zaspávať s hudbou, určite sa vám zíde. Na trhu sú dostupné modely, ktoré vydržia aj 8 hodín. Zíde sa vám aj v lietadle alebo autobuse. Môžete si stiahnuť svoj obľúbený podcast alebo audio knihy a odpočívať pri opaľovaní.
Dron
Dron je výborným pomocníkom, ak je vaším hobby video tvorba alebo zarábate na YouTube. Získate ním majestátne zábery z výšky, ktoré úžasné zdôraznila prostredie, v ktorom dovolenkujete.kamera.jpg
Bluetooth reproduktor
Je možné ho napojiť na mobil alebo notebook. Ak vám začne chýbať rodný jazyk, môžete si pustiť rádio alebo zvýšiť hlasitosť na notebooku, keď budete pozerať film. Je šikovný nezaberá veľa miesta v kufri a na trhu je množstvo modelov v rôznej cene, takže sa určite nájde nejaký, ktorý vám padne do oka.
Externá batéria
Pomôže vám, ak budete mimo hotela a batéria vášho mobilu bude mlieť z posledného. Stačí ju mať po ruke a zachráni vás, ak budete potrebovať napríklad zavolať taxík.
Externý disk
Deti sa už po chvíli môžu začať nudiť. V tomto prípade budete mať po ruke ich obľúbené rozprávky a urobíte si príjemný filmový večer.