Svrbia Vás päty a rozhodli ste sa niekam vyraziť. Bolo to spontánne rozhodnutie. Aj pri takýchto výletoch je však dobré dodržať niekoľko pravidiel a počúvnuť dobré rady. Preto ak ste sa rozhodli niekam vycestovať dávajte pozor. Pripravenosť a nepripravenosť môže znamenať rozdiel medzi dobrým a zlým výletom.
 hory.jpg

  1. Baľte sa s rozumom

Nepodceňujte balenie. Na jednu stranu to nepreháňajte. Neberte si zo sebou veľa vecí. Napríklad si rozmyslite, koľko jedla potrebujete. Zbytočne si nebaľte ani veľa oblečenia, najmä na  kratšie výlety alebo túry. Na druhú stranu zoberte si všetko čo potrebujete. Napríklad určite nevynechajte vodu a rozumné množstvo jedla. To, čo by Vám taktiež nemalo chýbať v batohu sú náhradné ponožky, pláštenka, náplasti a hygienické vreckovky.
 

  1. Zistite si, kam idete

Aj keď idete len tak na „blink“ mali by ste mať aspoň predstavu. Je dôležité zistiť lokáciu, spoje, kde chcete prenocovať… Ak idete na kratšiu dobu ja dobré vedieť, ako sa vrátite späť.
 

  1. Počasie

Hoci vie byť nepredvídateľné je dobré si ho pozrieť. Ak  je veľká pravdepodobnosť dažďa, zvážte Váš výlet. Určite sa vyhnite horám. Ak ste však odhodlaný, pripravte sa. Nepremokavá obuv, bunda, náhradné oblečenie, pláštenka, dáždnik. Zmoknúť je nielen nepríjemné, ale môže viesť k podchladeniu alebo chorobe. Ak, naopak, hrozia vysoké teploty, nezabudnite na opaľovací krém, pokrievku hlavy, ľahšie oblečenie. Na poludnie sa radšej utiahnite do tieňa. Avšak stále buďte pripravený na všetko.
 koleje.jpg

  1. Cennosti

Peňaženka, kľúče, telefón. Určite ich nevynechajte pri svojom balení a venujte im pozornosť. V peňaženke by Vám nemala chýbať hotovosť, nie len karta. Rovnako aj občiansky preukaz a kartička poistenca. Ak idete niekam na dlhšie, nezabudnite na nabíjačku. Nejedná sa len o komfort nabitého telefónu. Možno ho budete potrebovať nutne použiť, napríklad zavolať pomoc.
 

  1. Kde strávite noc

Ak idete na viac nocí, nezanedbajte to.  Hoci by ste aj stanovali, mali by ste mať vybraté miesto. Nie všade stanovať môžete a ak zákaz porušíte, hrozí Vám pokuta. Keď ste si vybrali hotel alebo hostel, overte si, že má voľné miesta. Nebolo by príjemné prísť a zistiť, že nemáte kde spať.