Veľa ľudí túži po dovolenke. S príchodom leta sa ponuky cestovných kancelárií len tak na človeka sypú a ponúkajú množstvo rôznych možností. Pre niekoho je to výhodou, pre iného skôr problém vyznať sa v takej obrovskej záplave možností a vybrať si z nej to najlepšie. V prvom rade by si dovolenkári mali uvedomiť a rozhodnúť sa, aký druh dovolenky je pre nich ten pravý.

moře

Niekedy sa totiž stane, že si vyberiete desaťdňový zájazd k moru a po troch dňoch strávených na pláži zistíte, že už vás to tam nebaví a skúsili by ste niečo iné. Alebo sa rozhodnete spoznávať nové krajiny a po čase sa cítite vyčerpaní a unavenejší ako pred dovolenkou. Preto je treba hľadať kompromisy a ideálne je, keď sa program počas dovolenky strieda, aby ste si aj oddýchli a načerpali nové sily, ale aj spoznali niečo nové a zabavili sa. Aký druh dovolenky si teda môžete objednať cez internet?

hory

o    dovolenky pri mori – ideálne pre milovníkov tepla a oddychu na pláži. Či už s priateľmi alebo rodinou, v Európe či do exotiky.
o    dovolenky v horách – hory sú atraktívne tak v lete ako aj v zime. Letná horská turistika či zimné lyžovanie má svoje čaro.
o    poznávacie zájazdy – pre tých, ktorí radi spoznávajú nové krajiny, ich kultúru, umenie, prírodu či gastronómiu sú poznávacie zájazdy tým pravým.
o    plavby – ak máte radi dobrodružstvo a plavba loďou vo vás nevyvoláva žiadne obavy, vydajte sa na krásnu dovolenku loďou. Určite zažijete veľa neopakovateľných zážitkov.
o    wellness pobyty – ak túžite po tom, aby vás rozmaznávali a starali sa o vás, vyberte si wellness pobyty, kde si odpočiniete a naberiete nové sily.

jachta

Čo sa týka ubytovania, tiež je viacero možností. Ak túžite po pokoji a súkromí, vybrať si môžete priváty, apartmány či dokonca samostatné domy, ak ale máte radšej okolo seba aj ďalších vysmiatych dovolenkárov, hotely, penzióny či hotelové komplexy sú určené práve vám. Veľa možností a ponúk nájdu i rodiny s deťmi, pretože mnohé hotely ponúkajú služby animátorov, ktorí sa postarajú o to, aby sa malí dovolenkári nenudili a vy si môžete ukradnúť aj zopár chvíľ pre seba. Toto všetko a ešte oveľa viac môžete získať priamo z  domu, ak sa rozhodnete vyhľadať a objednať si dovolenku cez internet.