Ak patríte k takzvaným „odkladačom“ a je vám ľúto ktorúkoľvek starú vec okamžite vyhodiť, tento článok je ako stvorený pre vás. Aby sa vaše staré ponožky neváľali v skrinkách a zbytočne nezapratávali miesto, môžete ich skúsiť využiť napríklad aj takto:

pnožka

Ako termoobal na fľašu alebo váš hrnček
Jedným z praktického a veľmi jednoduchého využitia starej teplej ponožky môže byť ľahko vyrobiteľný obal na hrnček. Proste zoberiete nožnice a odstrihnete oba konce ponožky. Tento „návlek“ následne nasadíte na hrnček či termosku a  vaše nápoje tak zostanú zohriate oveľa ľahšie a oveľa dlhšie!

Pomocník pri upratovaní
Ďalším funkčným využitím môže byť stará teplá bambusová ponožka, s ktorou dokonca nemusíte robiť nič navyše! Kvôli jej hrubému a jemnému tkanivu ju môžete použiť ako čistiť na žalúzie. Jednoducho si ju navlečiete na ruku, a zhora a dol s ponožkou po nich prejdete viac krát za sebou!

Vrecúško na čokoľvek krehké
Iným zaujímavým typom ako využiť starú ponožku je zavesiť ju na klinec a použiť ju ako obal napríklad na slnečné okuliare, ktoré majú s takouto mäkkou ochranou oveľa menšiu šancu, že sa rozbijú a navyše ich vždy nájdete na tom istom mieste!

Potítko alebo čelenka
Pokiaľ chodievate pravidelne behávať, nemusíte si kupovať drahú čelenku alebo potítka. Pokiaľ chcete, môžete si skúsiť jedno vyrobiť doma. Časť na nohu odstrihnite, a druhú časť preložte, poprípade zošite, ak chcete aby sa viac nerozmotávala. Nasaďte na ruku a potítko je na svete. Čelenku spravíte tak isto, len je lepši použiť voľnejšiu ponožku, aby vás veľmi netlačila.

nohavice

Ponožky ako ochrana krehkých predmetov
Nemusíte z nich dokonca nič nové vyrábať, len si ich odložte a keď sa chystáte napríklad na dovolenku, môžete do nich zabaliť krehké predmety ako fľaše alebo poháre. Zabezpečíte tak nerozbitnosť týchto predmetov a spokojne bez paniky môžete baliť ďalej!