1. Dlhé a zábavné prechádzky – Psy k svojmu zdraviu potrebujú dostatočný pohyb. Teda aspoň, väčšina z nich. V opačnom prípade môžu totiž vážne ochorieť. O svojho sa psa musí pán starať a prechádzky prospejú obom z nich. Pes si ich veľmi rýchlo obľúbi a bude sa tešiť na každú jednu prechádzku so svojím pánom. Dá sa s istotou tvrdiť, že ani raz neprejaví nezáujem.

pes

2. Bicykel –Ak radi bicyklujete a máte psa so športovým duchom, isto ho pri spoločnej ceste, zatiaľ čo vy budete sedieť na bicykli, neminiete. Treba si však samozrejme určiť vhodné tempo, aby pes za vami behať stíhal. Od veci nie je a určite sa zíde aj ovládanie správnych povelov, ako napríklad „pomaly“ alebo „k nohe“, poprípade „k bicyklu“.

3. Aport –Psy zbožňujú, ak im pán hádže loptičku, hračku alebo práve palicu spadnutú na zem. Tento cvik vyžaduje dlhšie a častejšie tréningy, keďže psy dané objekty považujú za svoju korisť a v prípade, ak ju do svojich tlám získajú, nechcú ju pustiť. Vlčie gény sa veru nezaprú.

4. Hľadanie pochúťok –Pochúťka sa ukryje v dome alebo v byte a samozrejme váš pes ju musí nájsť. A bude ju hľadať s veľkou radosťou. Na začiatku je dobré, aby vás pes videl, ako danú pochúťku ukrývate, aby pochopil, o čo sa jedná a čo má robiť.

čokl

5. Ručne vyrobené hračky –Do plastovej fľaše na nasype zopár granúl a vyreže sa malá dierka, akurát takej veľkosti, aby z nej daná granula mohla vypadnúť. Pes sa síce chvíľu potrápi, kým príde na to, akým spôsobom z tej fľaše granule vypadávajú, no skvelo sa zamestná a zabaví sa bravúrne.

Metód a nápadov na hry so psami sa dá vymyslieť neúrekom. Psy sú neodmysliteľnou súčasťou miliónov rodín na svete a majú na to svoje dôvody. Sú hravé, inteligentné tvory ktoré môžu ako chrániť váš milosrdný domov, tak sa aj stať tým najlepším športovým spoločníkom alebo práve priateľom, ktorí nikdy neodmietne žiadnu spoločnú aktivitu.