Zdravý životný štýl, o ktorom mnohí z nás veda, no majú problém s jeho dodržiavaním, je základom k tomu, aby naše telo bolo v dobrej kondícii a všetky orgány fungovali tak ako majú. Občasné zhrešenie je v poriadku, ale permanentné nezdravé stravovanie, nadváha, neduhy ako je fajčenie a pitie množstva alkoholu a málo pohybu tvoria základ pre vznik civilizačných chorôb, ktoré sú príčinou mnohých úmrtí, hoci by sme m mohli zabrániť.

Zdravé a prospešné potraviny

Svoje zdravie máme vo svojich rukách, lepšie povedané, na tanieri, pretože podstata dlhovekosti je v zdravom tele, a to môže bezchybne fungovať len ak je jeho trávenie v poriadku. Názory na detoxikáciu sa líšia, no jedno je jasné, veľa nezdravých potravín určite nie je OK, následky ich nadmernej konzumácie sú nemilé. Škodlivé látky z tela však môžeme dostať formou zbavenia sa toxínov, teda najlepšie probiotiká spomínanou detoxikáciou. Ide o efektívne vylučovanie škodlivých látok z organizmu, v tom čase ich do tela dostávame iba minimum, čo má pozitívny vplyv na prečisťovanie obličiek, celého tráviaceho systému, pečene a v konečnom dôsledku aj celého tela. K tomu výraznou mierou prispievajú produkty určené na detoxikáciu a ich súčasťou sú aj probiotiká.

Príjem probiotík pre zdravé fungovanie črevnej mikroflóry je podstatný, pretože množstvo baktérií, ktoré sú koncentrované v tele človeka, má pozitívny vplyv, no existujú aj tie s negatívnymi účinkami, teda ničia tie, ktoré nám prospievajú. Rovnováha je tak veľmi dôležitá, preto je pri každom znížení dobrých baktérií potrebné ich opäť zvýšiť, čo sa dá stravou, ale aj dopĺňaním probiotických doplnkov. Určené sú pre dospelých, ale aj pre deti, hlavne v období, keď je ich trávenie ohrozované napríklad účinkami antibiotík, ktoré sú v tomto smere veľmi agresívne.

Zdravie podporuje aj šport

Probiotiká podporujú rast dobrých baktérií v tráviacom ústrojenstve, a tým odstraňujú problémy celého organizmu. U žien sa okrem trávenia takto dokáže dostať do normálu aj problém s kvasinkovými infekciami v pošve. Prebiotiká majú takisto funkciu podpory množenia prospešných baktérií v našom tele.