Okrem pozitív existuje aj veľa negatív. Keď rodič pozná jeho nebezpečné stránky, vie aj deti navodiť na jeho používanie.
Osobné údaje a fotografie
Ak ste užívateľom internetu a internetových sietí, čo predpokladám že ste pretože nepoznám človeka ktorý by ho nepoužíval, tak iste viete že už aj vaše súkromie je…menej súkromné. Predsa len o vás ľudia vedia viac vďaka internetu a väčšinou sa do všetkého starajú. Alebo sa všetko dozvedia ak pridáte na svoj deň na Messengeri alebo Instagrame čo práve robíte alebo aký ste mali deň. Jednoducho vaše súkromie je stratové. Môžete zverejňovať svoje fotky a fotky svojich detí. Publikácia nastáva, ak to pošlete svojim známym a príspevok sa stáva verejným. kybernetika.jpgŤažko sa zabraňuje tomu, aby vaša fotka nebola ešte ďalej niekde použitá. Ktokoľvek si ju môže uložiť a bude ju mať aj vtedy, keď danú fotku zo sociálnej siete vymažete. Zverejňovanie osobných údajov by mal každý zvážiť a dať si pozor aby ich nezverejnili aj vaše deti. Preto je dobré ak svoje deti vždy upozorníte čo sa na internete nachádza, čo sa môže stať, čo majú a nemajú robiť.
Sexuálne služby
Môže vám ich poskytnúť hocikto kdekoľvek. Vy ako dospelý človek to odmietnete lebo viete že je to nebezpečné. Čo však dieťa ktoré poriadne nerozumie o čo ide a pošle človeku, ktorý mu službu ponúka, fotku a svoje údaje ? Napíše mu niečo o súkromí s tým, že ani netuší že je to rizikové a preto pokračuje v písaní až pokiaľ to nezájde priďaleko.internet.jpg
Kyberšikana
Tu sa stretávame s týmto najčastejším problémom najmä u maloletých. Deje sa vo virtuálnom priestore a hlavné je, aby to bolo nepoznané resp. Anonymné. Takzvaný anonym, ktorý toto spôsobí sa správa k človeku veľmi zle. Sprosté slová by sa ešte dali ignorovať ale ak niekto zverejní vašu nahú fotku alebo si z vás urobí srandu a zverejní to na sieťach, to sa už nedá nevšímať. Potom to už len ide horšie a horšie. Začne vás vydierať a stretávať vás kdekoľvek.