Je jasné, že ak je niečo v živote naozaj veľmi dôležité, tak je to v prvom rade šport. Ľudia si to však vôbec neuvedomujú, lebo sa sústredia na iné veci v ich živote a práve preto im to totálne uchádza. A to nejde len o to, že šport je dôležitý pre naše zdravie. Ide v prvom rade o to, aby ste si uvedomili, že nech sa deje čokoľvek, všetko závisí v prvom rade na vás a na ničom inom. Pretože aj keď sa vám to možno nezdá, jedinou vecou si môžete byť naozaj istý. A to tým, že aj keď si myslíte, že šport nepotrebujete, môžete to naozaj oľutovať. A keďže je to také jednoduché, môžete si byť istý aj úplne inými vecami. A hoci je to smiešne, možno máte pocit, že šport vo vašom živote vôbec nie je dôležitý, mýlite sa. Teraz je otázne len to, ktorý šport si vlastne vyberiete.

volejbal

Každý vie, že vybrať si šport, ktorý vás baví, je jednoducho základ. Potom môže byť všetko odsunuté na druhú koľaj, ale toto je naozaj základ všetkého. A hoci je to smiešne, pochopíte, že presne o tomto to celé je. O tom, čo je pre vás dobré, čo vás baví a vďaka čomu máte pocit, že je všetko oveľa, ale naozaj oveľa lepšie. Niekedy je jasné, že všetko, čo je okolo vás, má svoj vlastný význam a všetko, čo ste kedy videli, bude presne o tom, ako sa rozhodnete.

chrániče

Ale keď máte svoj obľúbený šport, je jasné aj to, že sa nad tým musíte poriadne zamyslieť a urobiť všetko také, ako vy sami chcete, aby to bolo. Je to však len na vás. Niekedy vám stačí, keď uvidíte volejbalové lopty na zápas a presne viete, čo chcete vo svojom živote robiť. A to je niečo, čo vám nikto len tak nedá. A niekedy toho musíte urobiť viac, aby ste našli svoj obľúbený šport. Musíte sa proste zamyslieť nad tým, čo je pre vás to najdôležitejšie, čo vidíte. A potom to už len bezhlavo milovať. Nič viac vám predsa nezostáva, len milovať to, čo robíte.