Nech sa na to pozrieme z rôznych uhlov, dnešná doba hrá do karát takzvaným virtuálnym kanceláriám. Oceňujú ich hlavne podnikatelia, ktorí vďaka nim môžu ušetriť náklady, mať zaevidovanú spoločnosť na lukratívnej adrese a riešiť takisto situácii ohľadom protipandemických opatrení.

Čo je to vlastne virtuálna kancelária?

Nie je to nijaký virtuálny priestor či videohra. Je to skutočná budova, čo sa nachádza na nejakej adrese, napríklad niekde v centre Bratislavy či na iných lukratívnych miestach. Aj napriek tomu sa dá za prenájom tohto sídla ušetriť stovky eur. Prečo?

moderná kancelária

Pretože v takomto prípade si platíte iba za adresu, nie za priestory. Toto oceňuje veľa podnikateľov, ktorí pri zápise svojej firmy do obchodného registra musia zadať firemné sídlo, ale nechcú si kvôli tomu prenajímať spravidla drahé kancelárske priestory. Naopak- za adresu a napríklad za virtuálne sídlo 41business sa platí len okolo 10 eur mesačne. Takúto adresu potom môžete právoplatne zadať pri zápise svojej firmy do obchodného registra SR. Ale šetrenie finančných nákladov za adresu, to nie je jediný účel týchto služieb.

Doplnkové služby virtuálnych kancelárií

Ako bolo spomenuté, ide o skutočnú budovu. A táto disponuje tiež poštovou schránkou, potrebnou technológiou a sekretariátom. To znamená, že vám sem bude chodiť firemná pošta a sekretariát sa postará o notifikáciu. Pri každej zásielke dostanete upozornenie a v prípade záujmu vám recepčný/á môže túto zásielku otvoriť, preskenovať a poslať na mobil alebo na vašu emailovú adresu.

počítače, kancelária

K doplnkovým službám virtuálneho sídla sa ale radí aj možnosť prenajať si tu konferenčnú miestnosť.

Virtuálne kancelária a protipandemické opatrenia

Ako vieme, súčasné zdravotné opatrenia sú prísne, ale dôležité, avšak môžu ničiť podnikateľov a ich biznis. S virtuálnou kanceláriou za prvé výrazne ušetríte finančné náklady a za druhé- tu vlastne vravíme o diaľkovej komunikácii medzi vami a sekretariátom na konkrétnej adrese.