V prvom rade ak si všimnete dnes už existuje veľa stránok na internete ako napríklad „jaspravim“  ktoré ponúkajú inzerciu služieb svojich klientov. Ich užívatelia takto môžu robiť reklamy, propagovať svoje služby ktoré ponúkajú návštevníkom tejto stránky.

servis
 
Máte vy v niečom zručnosť a chceli by ste to nejako využiť? Nájdite si nejakú stránku na inzerciu služieb, zaregistrujte sa a vytvárajte si inzeráty na svoje služby. Prvé inzeráty sú väčšinou zdarma takže nemusíte za nič platiť, ak by sa vám však darilo a chceli by ste si svoju reklamu na služby rozšíriť, môžete si kúpiť prémiové členstvo a tak sa viac zviditeľniť. Ako také propagovanie služieb funguje?
 
Zoberme si príklad že viete pracovať v grafických softwaroch a vytvárať napríklad nejaké logá. Zaregistrujete sa na stránku pre inzerciu služieb, a začnete propagovať že ste grafik, ktorý ponúka vytváranie nejakého loga. Prejde nejaký čas až si vás všimne nejaká firma ktorá vás osloví na vašu službu. Pokiaľ chcete aby si vás ľudia všímali vytvorte si pútavý profil, ukážte im vaše skúsenosti aby vedeli vaše kvality. Musíte si vytvoriť cenník vašich služieb aby zákazníci vedeli za akú cenu ponúkate vaše služby.

reklama
 
 Dajme tomu, že jedno logo bude stáť 20 € a váš zákazník ho dostane v priebehu 3 dní. Pokiaľ však ho bude potrebovať skôr dajme tomu do 1 dňa, bude musieť si priplatiť napr. 10 € a bude ho mať vytvorené do 24 hodín. Samozrejme vaša práca musí byť dostačujúca a musí plniť očakávania vášho zákazníka. Spokojný zákazník je najlepší zákazník. Po splnení vašej úlohy, zákazník vyplatí peniaze inzertnej stránke ktorá si nechá nejaké % zo zisku a zvyšok vám pošle na účet. Pokiaľ zákazník bol spokojný, nechá vám kladnú recenziu na vaše služby, tým pádom budete mať lepšie meno a budete mať potenciál pre získavanie viacerých nových zákazníkov.