Pôvod mramoru vo forme kryštalického vápenca

Príroda sa vyvíja a podobne je to aj s prírodnými horninami a minerálmi. Tisícročia podliehajú zmenám, ktoré ich formujú do výslednej podoby.

Taký je aj prírodný mramor – pôvodom kryštalický kamenec, ktorý vo svojom vývoji získaval organické prímesi a minerály, ktoré mu dali vždy jedinečné sfarbenie. To je unikátna vlastnosť mramoru, každý kus je iný.

Tisícročiami a získanými prímesami vznikol mramor, ktorý sa vyznačuje vynikajúcimi fyzikálnymi vlastnosťami, dobre sa opracúva, leští a aj od toho je odvodený pôvodný starogrécka názov marmaros – iskrivý.

Široké a originálne využitie ponuky mramor

Aj v dávnej minulosti bol mramor základným stavebným prvkom, jeho využitie na obklady, dosky, podlahy, schody, priečelia, stĺpy bolo samozrejmosťou, aj keď už vtedy bol vzácny.

Vždy bol synonymom luxusu, honosnosti, jeho lesk a krása ho k tomu predurčovali.

Aj dnes vieme oceniť jeho eleganciu v domácnosti, v spoločenských, nákupných a administratívnych objektoch a všade vzbudzuje prirodzený rešpekt a vytvára dokonalosť priestoru.

marble-table-4247289_640

Mramorové steny

Elegantné mramorové steny sú skvostom interiéru. Ich správnym výberom umocníte buď chladný nádych alebo podporíte teplý nádych prostredia. Každopádne vytvoríte nevídaný luxus.

Mramorové dosky

Ideálne pre kuchyňu, kúpeľňu, jedáleň ale aj pracovňu. Sú pevné, odolné, veľa vydržia, priam ideálne pre vyberanie horúcich koláčov priamo na dosku, prípadne na mramorové ostrovčeky, ľahko sa čistia a udržujú, sú stabilné a sú vhodnou voľbou na dlhé obdobie.

V kúpeľni sú priam luxusné, svetlo, jas a ich krása je v spojení s čistotou ideálnym doplnkom.

kitchen-1940174_640

Krby, podlahy, mramorový nábytok

Aj tieto varianty sú priam stvorené na využitie mramoru. Vo forme obkladu krbu pôsobia veľmi esteticky a zároveň dokonale odvádzajú teplo, ktoré si dlho uchovávajú a vyžarujú potom do okolitého priestoru. Svietiaci krb s mramorom je neopísateľným architektonickým prvkom, dve prírodné sily sa vzájomne podporujú.

Mramorový nábytok napríklad v luxusnej kúpeľni alebo v pracovni je rozprávkový, vždy ale funkčný, praktický a veľmi elegantný.

Luxus a dlhá životnosť je zárukou úspechu širokého využitia mramoru.