Pri plánovaní vzhľadu interiéru rodinného domu alebo kancelárskych priestorov by sa nemalo zabúdať na interiérové dvere, ktoré budú tvoriť veľmi viditeľný a používaný prvok. Možnosti výberu sú dnes veľmi široké, no nie je nutné siahať okamžite iba po drevených dverách alebo po rôznych imitáciách dreva. Na trhu sú v súčasnosti aj veľmi moderné materiály, medzi ktorými má významné postavenie sklo a jeho rôzne varianty.

sklenené dvere

Sklenené dvere sa v interiéri používajú už dlhšiu dobu, a to hlavne v moderných kancelárskych a firemných priestoroch, kde dodávajú týmto miestam pocit luxusu a elegancie. Interiéry so sklenenými prvkami sú vo všeobecnosti viac presvetlené a dostatok svetla sa odráža aj na dobrom pocite ľudí a ich pracovných výkonoch, ktorí sa v takýchto priestoroch zdržiavajú. Obľúbená je kombinácia posuvných dverí v sklenenom prevedení, kedy sa ušetrí priestor v miestnosti a aj pri ich zatvorení je všade dostatok svetla. Ak sa zaujímate o sklenené posuvné dvere cena, obrátiť sa môžete na pracovníkov spoločnosti LM MONT.

sklenené dvere

Sklenené dvere sú veľmi vítaným osviežením aj mnohých novostavieb rodinných domov. A dnes už nikto nemusí mať obavy z rozbitia týchto dverí a poranenia malých detí, ktoré sa môžu nachádzať v dome. Všetky sklenené dvere dodávané kvalitnými výrobcami sú z najkvalitnejšieho bezpečnostného skla, ktoré je dostupné vo viacerých povrchových úpravách. V ponuke je napríklad číre bezpečnostné sklo, ale ak si vyžadujete väčší pocit súkromia, môžete si vyberať vzorované alebo pieskované prevedenia. V týchto prípadoch dvere prepúšťajú dostatočné množstvo svetla, ale nie sú priehľadné, takže dovnútra miestnosti nie je vidieť. Často sa používajú v rodinných domoch ako dvere do predsiene alebo do obývačky, pri ich umiestnení v komerčných priestoroch je ich použitie veľmi široké.