Akné je vo všeobecnosti veľkým problémom, pochopenie jeho základnej príčiny je nutnosťou liečby. To je miesto, kde dochádza k mapovaniu tváre.
Ako to funguje?
Mapovanie tváre pomáha pri rozhodovaní o tom, aké liečenie je potrebné, pretože sa používa ako vedúci nástroj na určenie konkrétneho problému.

tvář

T-Zóna
Pokiaľ ide o T-zónu (čelo, nos a tváre), výpadky smerujú k nadmernej produkcii mazu. Hlavnou príčinou je hormonálna nerovnováha.
Vzhľadom na nárast androgénnych hormónov, najmä u mužov, olejové žľazy v týchto oblastiach sa množia a stávajú sa hyperaktívnymi. Pre akné v tejto oblasti je najlepšie vyhnúť sa olejovým produktom.
Čelo
Vyrážky na čele zvyčajne zodpovedajú hormonálnej nerovnováhe, najmä počas dospievania. Iný dôvod pre tvorbu vyrážok a čiernych bodiek môžu byť problémy s kožou, ako je ekzém alebo psoriáza. Ak trpíte ochorením kože by ste prv mali začať liečiť chorobu, než sa rozhodnete bojovať proti akné.

Nepríjemné červené výrastky na čele sú tiež indikáciou nezdravého zažívacieho systému, čo naznačuje, že je potrebné hydratovať viac ako zvyčajne a sledovať stravovanie. Príjem potravín, ktoré produkujú mastné oleje a sú bohaté na tuk zhoršujú akné.
Vyhnite sa akné tým, že budete jesť stravu, ktorá je bohatá na vlákninu a uistite sa, že znižujete obsah cukrov a soli. Skontrolujte, či vlasové kozmetické prípravky a oleje neprenikajú na čelo.

akné

Nos
Nos je rozdelený do zón – oblastí medzi obočím a špičkou nosa. Okrem prebytočnej produkcie mazu môžu byť vyrážky v tejto oblasti tiež spojené s vnútornými orgánmi. Oblasť medzi obočím je spojená s pečeňou, čo naznačuje, že konzumácia alkoholu alebo mliečnych výrobkov môže mať za následok tvorbu akné. Špička nosa je zase spojená so srdcom.
Akné na nose sa tiež zhoršuje príjmom pikantných a teplých jedál a extrémnym horúcim počasím. Červený nos je tiež príznakom hypertenzie . Ovládajte príjem štipľavých a koreninových jedál a pite viac tekutín.