Nie je vôbec vylúčené, že vaše auto, respektíve kolesá potrebujú nové disky. Ako si ale vybrať tie, ktoré by zapasovali čo najlepšie a takisto sa prispôsobili našej predstave o komfortnejšej jazde? V tomto prípade by som tak na prvé miesto záujmu nezaradil cenu, ale skôr typ, prevedenie, značku a kvalitu. Koniec koncov, tento doplnok sa postará o celkový zážitok z jazdenia v našom (už beztak) draho zakúpenom aute, tak prečo si jazdu nevychutnať naplno?

ráfek

Pri výbere tak okrem spomenutých parametrov dôležitú úlohu zohráva aj materiál, z akého sú disky vyrobené. No každopádne sa poďme na možnosti výberu pozrieť o niečo bližšie.
Na začiatok máme pre vás príjemné prekvapenie a to fakt, že kvalitné a overené disky, respektíve značky diskov nemusia mať spravidla najvyššiu cenu, ale táto sa môže pohybovať pod 70 eur. Konkrétne ide o typy značky Enzo, čo je vlastne odskúšaná klasika bez nutnosti investovať niekoľko stoviek. V skratke ide o bežné 5-cípe prevedenie z hliníka elegantnej striebornej farby.

disky hliníkové

O niečo zaujímavejšie však možno pôsobia disky alutec, ktoré ponúkajú širšiu variáciu dizajnu a prevedenia, ako aj cenových rozdielov. Každopádne v tomto smere si vyberie hádam každý, či už hľadáte bežnejší variant alebo niečo premakanejšie. Spomeňme napríklad možnosť výberu nielen klasického 5-cípeho prevedenia, ale aj nápaditejšie tvary či viac-cípy dizajn. Výber poteší každého.
Pokiaľ vám záleží aj na sfarbení, ktoré sa podstatnou mierou podieľa na celkovom vizuálnom prejave a v tomto smere hľadáte elegantné tmavé až čierne sfarbenie, za nízku cenu kúpite relatívne známe modely značky Dezent s prívlastkom Dark. Spomenutý výrobca však za nízku cenu ponúka takisto rôzne prevedenia, samozrejme aj klasickej bielej (striebornej) farby. Značka dezent napríklad ponúka aj modely vhodné pre typy áut, k akým radíme limuzíny apod.