V prípade skleneného materiálu v interiéri si dnes už nemusíme predstaviť len drobné doplnky typu váza či menšie zrkadlo, ale sklo začína zdobiť podstatnú časť moderných interiérov, nakoľko sú známe jeho estetické, ale aj praktické vlastnosti a stáva sa tak požadovaným stavebným materiálom, či už vravíme o stenách, dverách, schodiskách apod. Číry materiál, respektíve číre sklo sa dokonale prispôsobí okolitému priestoru a navyše ho značnou mierou obohatí eleganciou.
struktura skla
Čírosť skla dokáže „vsať“ okolité farby miestností a takisto prepúšťať sklo, respektíve šíriť ho interiérom ďalej. Miestnosti tak budú prirodzene osvetlené bez tmavých kútov a to oceníme hlavne v priestore, v ktorom chýbajú okná. Využitie skla je v interiéri takmer nevyčerpateľné a prakticky všade dodá výborný efekt, či už po stránke vizuálnej alebo funkčnej. Na základe týchto dôvodov tak už zrejme tušíme, prečo sa práve tento materiál stal akýmsi symbolom zariadení moderných priestorov.
sklenená stena na terasu
V podstate nie je žiadnou novinkou, že dnes okrem kvality a praktického využitia doplnkov pozeráme prísnym okom aj na ich dizajn, a tak napríklad sklenene zabradlia pri schodisku už nie sú iba obyčajným zábradlím, ale výrazným dizajnovým prvkom. To isté prakticky platí aj pre sklenené dvere či deliace steny apod. kedy okrem prioritných funkcií týchto doplnkov zároveň získame skvelý estetický efekt a výrazným spôsobom tak obohatíme našu domácnosť (alebo firmu) aj z vizuálneho hľadiska.
oranžový kámen
Na základe novodobých požiadavok sme sa tak dostali do štádia, kedy dekorácie a prevedenie interiérových doplnkov dokážu takmer zázraky a v tomto smere už vlastne nie je skoro nič, čo by nás prekvapilo. Zhotovený dizajn je dokonca možné dotatočne spestriť o rôzne dekorácie a sklenený materiál je aj v tomto smere favoritom. Ponúka rôzne sfarbenia, ale aj možnosti potlače, grafických fólií, pieskovania apod.