Vlastníte záhradu a rozmýšľate o zrealizovaní pohodlného útočiska? Vírivka je výbornou voľbou na načerpanie nových síl a energie. Nie je len oddychovým miestom, pomáha aj terapeuticky. Bolesti kĺbov, chrbtice, hlavy alebo stuhnuté svaly to všetko dokáže postupom času likvidovať.
Ak trpíte insomniou čiže problémami so spánkom takisto bude dobrým pomocníkom, keďže voda je teplejšia ako telo, tým vás unavuje a ľahko zaspíte.

vířivka
 
Stačí si už len vybrať!
 
Vírivé vane sú rôzne. Od nafukovacích až po pevné. Takisto sa od toho aj cenovo odvíjajú, čiže je len na vás koľko do nej investujete.
 

Podľa čoho si vybrať? Základné rozdiely, výhody a nevýhody:

 
Nafukovacie vírivé vane bývajú menej kvalitnejšie ako tie pevné. Takisto izolácia tepla by mohla byť o čosi lepšia, no to sa dá očakávať. Nižšia životnosť a menej trysiek tiež patrí medzi nevýhody.
 
Výhodou však je, že ju môžete ľahko premiestňovať z miesta na miesto. Podobná je aj jednoduchosť inštalácie. Nepotrebujete k tomu žiadneho odborníka či hadice jednoducho nafúkate, napúšťate vodu a môžete relaxovať. Dodanie bude trvať určite menej ako dodanie pevnej verzie.
 
Hlavným rozdielom je materiál. Ale predsa každému vyhovuje niečo iné. Pre niekoho je priaznivé práve to, že si nelíha na akýsi plast, ale do mäkkého tela.
Veľkosti sa obávať nemusíte. Kúpite ju pre 2 osoby, tak isto ako aj pre celú rodinu či partiu.
 
Dôležitým faktorom je cena, ktorá je priateľnejšia. Začína približne na 450 eurách.
 
Klasické vírivky môžu byť voľne stojace alebo zapustené do zeme. Stojace si vyžadujú pevný a stabilný povrch. Zapustené vám zase poskytnú dokonalý luxus.
 
Nevýhodou je pomerne tažká inštalácia a vyššie prevádzkové náklady.
Výhodou je stabilita a dlhšia životnosť. Poskytuje väčší počet trysiek, možnosť ležadiel a sedadiel vo vnútri. Voda sa rýchlo ohreje a vydrží hriať omnoho dlhšie ako nafukovací variant.

whirpool
 
Cena už je zásadne vyššia. Hovoríme o štvorcifernej sume začínajúcej od 3 000 eur.
 
Ku obidvom vírivkam budete potrebovať isté príslušenstvo ako kryt, ktorý väčšinou býva pribalený už k samotnému produktu. Iozinátor je nevyhnutný k ničeniu mikroorganizmov vo vode. Zadovážiť si môžete aj schodíky pre pohodlnejší vstup alebo plávajúci stolík, ktorý určite oceníte.