V dnešnom svete modernej architektúry je kladený vysoký dôraz na celkový vzhľad danej budovy, domu či inej obdobnej modernej stavby. Hliníkové okná a dvere už dnes vidieť na veľkom množstve rôznych moderných stavieb. No môžeme sa s nimi poľahky stretnúť aj na starších budovách či domoch, ktoré prešli modernizáciou a celkovou úpravou. Hliníkové okná a dvere spĺňajú všetky bezpečnostné kritériá z hľadiska ochrany majetku a teda vlámania a taktiež z hľadiska ochrany zdravia. Sú ohňovzdorné a dymu vzdorné, no to nie je zďaleka všetko.

hliníkové dvere

Tieto hliníkové systémy spĺňajú taktiež kritéria na tepelnú izoláciu, design a celkovú funkciu. Na výber je v ponuke výrobca ALUPROF a SCHUCO. Sú to najlepší výrobcovia hliníkových profilov pre hliníkové okná a dvere. Od výrobcu ALUPROF tieto hliníkové dvere je možné použiť aj v interiéri a teda bez tepelnej izolácie, taktiež pre uzavretie terás a balkónov či garáží a iných obdobných priestorov. V ponuke nájdete takzvané panelové dvere, ktoré spĺňajú tie najvyššie nároky. Nájdete tu samozrejme aj tepelne izolované profily pre vonkajšie a teda exteriérové použitie dverí kde z tohto radu je najlepšie izolovaná konštrukcia so systémom MB-104 Passive, ktorá je vysoko vhodná pre novostavby takzvaných pasívnych domov. Majú vysoko zaujímavý dizajn a sú vysoko moderné a nadčasové.

dvere z hliníka

Doplniť krásne a moderné hliníkové dvere od popredného výrobcu ALUPROF spolu s hliníkovými oknami od výrobcu SCHUCCO je jedinečná možnosť ako dosiahnuť nadčasový a moderný celkový vzhľad Vášho domu, bytu či inej obdobnej budovy. Čo sa týka údržby takýchto dverí je v pomere hliníkové dvere a cena pomerne praktická záležitosť. Tieto hliníkové dvere si totižto nevyžadujú žiadnu špeciálnu opateru. Je potrebné ich iba bežne umyť vlhkou handričkou poprípade prípravkom určeným na hliníkové časti, ktorý bezpečne ochráni tieto dvere pre kyslými dažďami a inými neželanými vonkajšími vplyvmi.