1. umývajte si zuby pravidelne
Ak si svoje zuby neumývate pravidelne, to znamená ráno a večer – každý deň, prichádzajú o možnosť ukázať vám akú majú ozajstnú farbu. Umývaním z nich zmývate zvyšky jedál a iné čiastočky, ktoré sa na ne zachytávajú. Pri umývaní dbajte na vyčistene každého zuba. Krúživými pohybmi začnite z jednej strany do druhej, najprv hornú časť zubov, potom dolnú. Nezabudnite aj na zadnú časť. Nestačí si zuby umývať len spredu.

Pri čistení zubov zdajte aj na výber vhodnej zubnej pasty. Ak si nie ste istý ktorú použiť, poraďte sa so svojím zubným lekárom. Ten vám určite poradí takú, ktorá vám zuby pekne vybieli a dokonca nebude na ne škodlivá.
v zubařském křesle
2. využité domáce triky
Šupkou z pomaranča alebo banánu môžete mať tiež belšie zuby. Jednoducho vnútornou stranou šupky natierajte zuby aspoň tri minúty. Po pár dňoch by sa mali dostaviť výsledky.

Ak máte k dispozícií drevný popol, opatrne ním šúchajte zuby. Tento spôsob umývania zubov používali aj naši predkovia pred tým, ako sa stala kefka bežnou súčasťou života. Týmto spôsobom zo zubov zotierate povlak, ktorý bráni vašim zubom aby boli belšie. Popol má dokonca aj dezinfekčné účinky.
použité kartáčky
Pomocou sódy bikarbóny a citrónovej šťavy vytvorte kašičku a naneste na zuby a nechajte pôsobiť. sóda sa bežne používa v rôznych zubných pastách.
Soľou si zubný povlak môžete „vybrúsiť“  do biela. Soľ ako pomocník dodá zdraví vzhľad aj vaším ďasnám.
čistě bílé zuby
3. vytvorte si vlastnú zubnú pastu
Ak kúpená bieliaca pasta nefunguje, spravte si vlastnú. Vytvorenú pastu naneste na zuby a nechajte niekoľko minút pôsobiť. Potom si ich riadne umyte. Budete prekvapený ako to výborne funguje.
Budete potrebovať:
·         3PL kokosového oleja
·         3PL jedlej sódy
·         10 kvapiek esenciálneho oleja (najlepšie mäty priepornej)
·         1ČL xylitolu

Avšak, tieto triky po veľmi dlhom užívaní môžu vaše zuby poškodiť. Preto by ste ich nemali používať často. Pre istotu sa poraďte so svojím zubným lekárom. ten bude vedieť najlepšie, ktorá z možností je pre vás tá najlepšia.