Výmena žiaroviek
Ak vo svojom byte, alebo dome máte ešte staré klasické žiarovky, ktoré viac hrejú, než svietia, je najvyšší čas na ich výmenu. Dnes už nestačí tieto žiarovky vymeniť za žiarovky úsporné, ale rovno za žiarovky LED, alebo za OLED svietidlá. Úsporné žiarovky síce prinášajú úsporu v spotrebe elektrickej energie, ale aj mnohé nevýhody. Pri lacnejších typoch sa rozsvecujú postupne, čo je dosť neprirodzené a niekedy býva problém aj s ich životnosťou. U žiaroviek LED svetlo nabehne ihneď a tiež životnosť je oveľa dlhšia. Obstarávacia cena je síce vyššia, ale spotreba je mnohonásobne nižšia.
LED žárovka
Treba si dať pozor na nekvalitné LED žiarovky, bez vhodného osadeného hliníkového chladiča, ktoré používaním strácajú svietivosť a kupovať ich len od renovovaných výrobcov. Ak sa teda rozhodneme pre náhradu starých žiaroviek, potom veľkosť posudzujte podľa svetelného toku a nie podľa prepočítaného výkonu. Napr. 100W žiarovka dosahuje svetelného toku 1250 LUM.

Zateplenie
Ak je Vašim domovom rodinný dom, ktorý nie je zateplený, potom jeho zateplenie prinesie ďalšie nemalé zníženie elektrickej energie napr. za vykurovanie. Ak máte dom už niekoľko rokov starý, odporúča sa pred vlastným zateplením ešte vymeniť okná. Ďalším vhodným spôsobom ako ušetriť, je inštalácia riadeného vetrania, ktoré je oveľa účinnejšie a efektívnejšie ako vetranie manuálne. Za týchto predpokladov je možné dosiahnuť aj pasívneho štandardu a Vaša peňaženka to pocíti.
elektrické vedení
Druh počítača
Ak riešite otázku Vášho stolného počítača, z dôvodu že je už zastaraný, málo výkonný a pomalý, zvoľte radšej notebook, alebo ultrabook. Neviete si predstaviť, o koľko viac elektriky spotrebuje stolný počítač oproti prenosnému počítaču.

Nové spotrebiče
Kupovať väčšinu nových spotrebičov, a to len kvôli energetickej úspore sa neoplatí. Ak však nejaký spotrebič nefunguje dobre alebo nespĺňa Vaše požiadavky, potom je na mieste kúpiť nový. Pokiaľ ide napríklad o chladničku, vždy voľte radšej drahšie s označením AAA + ako lacnejší model s označením A. U sporákov napríklad za najúspornejšiu variantu je možno odporučiť indukčnú dosku.
LED světlo
Dodávateľ a sadzba elektrickej energie

Zmenou dodávateľa elektrickej energie možno ušetriť až 40% nákladov. Dnes sú veľmi obľúbené aukcie, alebo burzy, kde možno veľmi ľahko získať ďaleko cenovo výhodnejšieho dodávateľa elektrickej energie, než je ten Váš súčasný. Tiež je veľmi dôležité zvoliť správnu a vhodnú sadzbu, ktorá zodpovedá najlepšie Vašej spotrebe a prinesie tiež nemalé úspory.