Prečo práve známky?
Zbieranie známok je lepším koníčkom ako mnoho iných koníčkov, pretože v prvom rade zaberá veľmi málo miesta. Peniaze, ktoré sú potrebné na začatie tohto koníčka, sú v porovnaní so zhromažďovaním „drobných“ modelov áut alebo hračiek menšie. Toto hobby je bezpečnejšie a menej chlpaté než zbieranie chrobákov alebo motýľov. Všetko, čo potrebujete, je zakúpiť knihu o zbere známok a dvojicu špeciálnych držiakov pre známky, ktoré sú vlastne pinzety na manipuláciu a ochranu vašich známok.

pošta

Môžete okamžite začať zbierať známky ich odstránením z vašej pošty. Tie môžu byť jemne napárané tak aby vyšli z obálky bez ich poškodenia. Tieto známky je potom možné vložiť do vašej zberateľskej knihy do zadaných strán alebo môžete použiť závesy, ktoré sú v podstate malé kúsky zloženého papiera so slabou gumou na oboch stranách. Táto slabá guma zaručuje, že nepoškodíte známku pri jej odstraňovaní.

sběr známek

Zhromažďovanie známok je koníček bez akýchkoľvek obmedzení alebo limít, pretože v celom svete sa pohybujú tisíce a tisíce známok. Takže šanca, že sa unudíte k smrti, je zanedbateľná. Nevyhadzujte žiadne duplicitné známky, ktoré ste mohli získať. Môžete ich použiť ako výmenu za inú pečiatku podľa vášho výberu. Nekonečný rad tohto hobby pokrýva slávne osobnosti, autá, lietadlá, historické udalosti, zvieratá, vtáky atď. Zoznam je nekonečný a práve to vás môže urobiť zanieteným zberateľom známok alebo filatelistom.

známky

Kde možno získať známky?
Spolu s ich odstránením z vašej pošty môžete tiež zakúpiť známky od rôznych predajcov a združení. Značky o známkach môžete zistiť zakúpením katalógov zo zbierky „The Scotts Collection“, kde sú všetky známky klasifikované a očíslované a táto metóda bola prijatá mnohými predajcami a zberateľmi pečiatok na usporiadanie zberu pečiatok. Ale asi najbežnejší spôsob v dnešnej dobe je internet.