Práca, do ktorej sa každý jeden človek musí ráno hrnúť prináša často okrem výplaty na konci mesiaca iba problémy a stres. Na ten sme neboli zvyknutí a od malička nám nikto nevysvetlil, ako bude dospelácky život prebiehať. Či je to na škodu, to sa nedá posúdiť. Čo sa ale jednoznačne dá vyjadriť je potreba regenerácie. Nie iba fyzickej, ktorú dosiahneme spánkom, ale hlavne psychickej. Ľudia, ktorí prežívajú vypäté situácie intenzívnejšie alebo tí, čo sa musia každodenne brodiť krutou realitou života ako hasiči, si neraz potrebujú oddýchnuť aj ináč ako iba pozeraním do steny alebo pomáhaním pri domácich prácach.

xbox

Nepochopenie okolia
Časy, kedy boli počítače novinkou sa už dávno minuli, takisto ako nedorozumenia ľudí, ktorí si neuvedomovali, že aj od obyčajných hier vzniká závislosť. Celkové nadšenie nad týmto výdobytkom doby akosi stratilo svoj šmrnc a už teenageri si uvedomujú, že to nie je nič prevratného, čo im zmení život. Aj tak sa však hráči dostávajú do sporov s rodinou či kamarátmi. Na niekoľko hodín týždenne vypnúť a ponoriť sa do fiktívneho sveta je relax, nie závislosť. Samozrejme, mať ako hobby iba toto nie je zdravé a treba to kompenzovať.

pc hry

Prinášajú aj pozitíva
Možno sa pýtate, že aké? Medzi jeden z prvých prínosov sa nám hneď pri internetovom prehliadaní vyhodia štúdie, ktoré dláždia cestu k hernému svetu. Ten je potom ešte viac atraktívny, pretože dokáže poskytnúť aj zábavnú formu učenia. Logika, priestorová orientácia, predvídavosť, to je iba zopár benefitov. Medzi ostatné patria napríklad rýchlejší čas odozvy našich reflexov či znalosť v softwéroch.
Nestraťte svoj život
Mnohí zaprisahaní fanúšikovia za monitormi často reagujú agresívne, ak im je vyčítané ich správanie. Vtedy je potrebné, aby ste si sadli za jeden stôl a vysvetlili, že ide len o hobby, odreagovanie. Takisto ako niekto rád štrikuje alebo číta bulvár, aj toto je len chvíľkový únik pred povinnosťami.