Myslím, že každý jedinec sa občas zamyslí nad svojou budúcnosťou, či bude mať dostatok finančných prostriedkov alebo sa bude musieť zaviazať na najbližších najmenej 10 rokov hypotékou (väčšinou 30 rokov). Bohužiaľ, vám musím oznámiť, že ak nemáte bohatých rodičov alebo nevyhráte v lotérii bez hypotéky to nepôjde. Ale stále nič nie je stratené. Treba sa snažiť, aby ste si zobrali na hypotéku, čo najmenej peňazí. Ako?

spínač

1. Brigáda počas školy
Nielenže vám to pomôže pri zamestnaní sa v budúcnosti, pretože bude vás budúci zamestnávateľ vidieť, že ste stíhali aj študovať aj pracovať, ale pomôže vám to aj finančne. Najlepšie by bolo, keby ste si dokázali odložiť z výplaty, čo najviac. Nikdy nebudete schopní odložiť viac, ako keď žijete u rodičov a nemusíte sa starať o účty a podobne.

2. Brigáda cez prázdniny v zahraničí
Cez prázdniny máte k dispozícii dva mesiace voľného času a za ten čas si dokážete veľmi pekne zarobiť. Ešte viac, ak sa vyberiete na brigádu do zahraničia, kde sa dá zarobiť oveľa viac ako u nás na Slovensku.

start

3. Vypĺňanie výskumov
Predpokladám, že mladí ľudia trávia na internete veľa času. Tento čas sa dá využiť aj efektívnejšie a za pár minút môžete vyplniť výskumy na rôzne témy. Ak nazbierate dostatok bodov, dajú sa vymeniť buď za peniaze alebo za kupóny do obchodov. Občas vás výskumné spoločnosti oslovia aj s inými druhmi výskumov a vy môžete zinkasovať aj väčšie sumy peňazí.

4. Brigáda cez internet
Ak si pozriete prehľad brigád zistíte, že mnoho inzerátov ponúka brigádu aj cez internet. Či už môžete spravovať facebookové, instagramové stránky alebo môžete robiť niekomu online sekretárku.

5. Ručné práce
Manuálna zručnosť nie je na škodu. A navyše, keď vás to baví, môžete svoje výrobky ponúknuť na internete a niekto sa isto nájde, kto si váš skvost kúpi.

6. Predaj cez inzeráty
Tento bod súvisí s predchádzajúcim bodom, ale v inzerátoch môžete predávať aj iné nepotrebné veci z domácnosti.