Ak niekto prepadne koníčku, kedy sa snaží na internete hľadať čo najviac teórií a právd, tak môže nastať paradoxne situácia, že sa dotyčný, celkom rozumný človek, zmení na blázna.
Internet dáva totiž slobodu zdieľania a písania svojej pravdy takmer každému. Ak máte pochybnosti a bez overenia pravdivosti dotyčnej informácie nebudete môcť spokojne zaspať, tak existuje cesta, kedy sa dá zistiť, či ide o pravdivé informácie. Viac nám prezradí web
důležité informace
Na jednej strane je skvelé, že ľudia majú možnosť zdieľať medzi sebou skúsenosti, názory, alebo pohľady na určité veci a pritom ich medzi sebou nedelí diaľka. Ale zoberme si dnešný svet a ľudí v ňom. Nájdeme aj radikálne skupiny a sekty, ktorých pravda môže zničiť Vás i ostatných. Je to však iba ich pravda a je to pravda, ktorá sa hodí iba im. Takže pozor! Pozrite sa v prvom rade do svojho srdca i mozgu. Ak Vás začne niečo zožierať, od podobných právd dajte ruky preč.
Aká je spoločnosť v realite, taká je aj na internete. Internet a jeho weby i články sú dokonalým zrkadlom nás, ľudí.
Pokiaľ nepoužívate AdBlock, denne a skoro každou sekundou ste terčom, kedy Vám chodia oznámenia, že môžete vyhrať určitý predmet, či 1 000 000 Euro alebo Dolárov. Niekedy Vám dokonca príde oznámenie, že už ste vyhrali. Také hlúpe klamstvo! Už by som bol bilionár a určite i Vy. Vždy je v tom zádrheľ, kedy musíte úplne neznámym osobám, ani poriadne neviete o čo ide, zveriť svoje súkromné údaje. Tie môže zveriť takýmto štýlom iba hlupák!
pravda nebo lež
Ďalej môžeme natrafiť na informácie, kedy Vám sľubujú nadštandartný zárobok bez námahy, ako zo sna. No v žiadnom prípade Vám nechcú konkrétne prezradiť, o akú prácu sa jedná. V takom prípade takisto utečme zo stránky preč. V inom prípade vieme o akú pozíciu a prácu sa jedná, no zistíme, že bonus či spomínaný plat a samotné podmienky sú nakoniec v podstate klamstvom a skutočnosť je iná. Preto lebo, lebo preto a už sme doma. Pravdu zistíme, no až po sklamaní. A k tej pravde sme sa dopracovali zasa len my sami.
Ďalej je internet plný konšpiračných teórií. Proti niektorým možno ani nemám nič, ale niektoré sú čistým bláznovstvom a týmito svojimi pravdami ničia rozumy zdravých ľudí.