Na nechty pôsobí veľa faktorov, ktoré ich oberajú o lesk, zdravie a v konečnom dôsledku sú lámavé, krehké a slabé. Častou príčinou je to stres, ktorý nás núti hrýzť si nechty, alebo to môže spôsobovať kožné ochorenie, napríklad ekzém.

Ak si nie ste istý čo môže poškodzovať vaše nechty, určite by ste mali zájsť za svojím lekárom a spraviť si základne vyšetrenia ako je odber krvi. Najprv vám nechty môžu vadiť len esteticky, ale časom to môže spôsobiť aj bolesť a to predsa nechce nikto z nás. Preto návštevu lekára  v takomto prípade nepodceňujte.
šálek kávy v dlaních
Minerály pomôžu
Ak túžite po krásnych dlhých a nerozštiepených nechtoch, mali by ste sa uistiť, či im dávate potrebné látky na zdravý rast. Lámanie nechtov často spôsobuje nedostatok vitamínov a minerálov v tele. Pite teda viac minerálok a doprajte si vitamíny v podobe čerstvého ovocia (aj tých v tabletkových formách). Pre nechty je taktiež potrebné  železo, nachádzajúce sa  v špenáte, mäse, potom vápnik (mlieko) a zinok (orechy a strukoviny).
francouzská manikúra
Lak môže pomôcť
Ak používate nekvalitné laky a odlakovače, nechty sa vám nepoďakujú. Nechty sú po nich zažltnuté a nie veľmi pekné.  Taktiež si neohrýzajte nechty a nelúpte si starý lak, ale použite kvalitný odlakovač bez acetónu (ten nechty vysušuje). Niekedy ale lak môže pomôcť a to tak, ak si nanesiete na necht jednu vrstvu (farbu si vyberte podľa seba, môže byť aj priesvitný). Lak pomôže v nechte zadržať vlhkosť.

Hydratujte svoje ruky
Nielen svoje ruky ale snažte sa aj na nechty naniesť krém, aby ste nechty hydratovali. Naneste si krém hlavne ak ste pred tým umývali riad a vaše ruky sú od vody nesušené. Taktiež po odlakovaní odlakovačom.
Na záver ešte jeden typ: Pri umývaní a čistení chemickými prostriedkami používajte gumené ochranné rukavice. Nielenže si chránite pokožku na rukách, ale aj svoje nechty.