Závislosti sú veľkým problémom našej vyspelej spoločnosti. Možno práve preto, že máme technológie, ktoré nám uľahčujú každodenný život, si netrénujeme svoju pevnú vôľu. A potom zlyhávame v situáciách, pri ktorých by sme nemali zlyhať. A vytvára sa ľahko a jednoducho ZÁVISLOSŤ.

grilování

Závislosť naša každodenná

Jedlo je naším spoločníkom po celý náš život. Už ako malé deti plačeme, pretože sme hladní. Do školy nám mamina balí na desiatu rožteky a chlebíky alebo nám dá peniaze, že si máme niečo chutné kúpiť. A v dospelosti sa už staráme o svoju stravu samy. No niekedy to nezvládneme. A zostaneme na jedle závislí. Je jedno koľko uvaríte, toľko ste schopní zjesť. Neodložíte tanier, ktorý je ešte poloplný. Už v práci alebo počas celého dňa rozmýšľate, čo a koľko budete jesť. Toto všetko sú príznaky. Ak sa v nich spoznávate, okamžite s tým začnite niečo robiť!
Závislosť na jedle je tá najťažšia závislosť s akou ste sa mohli stretnúť. Prečo? Jednoducho. Ak ste závislí na cigaretách alebo alkohole, tak sa mu môžete celý život vyhýbať. No jedlu sa veľmi ťažko vyhnete, pretože bez neho neprežijete dlhšie ako mesiac. Hoci sa v časopisoch objavia články o tom ako niekto žije už dva roky bez jedla, no nemyslím si, že tade vedia tá správna cesta.

hovězí

Pevná vôľa

Tá je veľmi podstatná v boji s týmto obrovským problémom, ktorý vás zasiahol. Práve ona zlyhala a preto vznikla závislosť. V prvom rade je potrebné si pevnú vôľu poriadne utužiť a nezabúdajte, že ak zopár razy zlyháte, nič sa nedeje… ALE!!! Netreba to po prvom zlyhaní vzdať, ale vrátiť sa do starých koľají bez závislosti. Verím, že sa vám to podarí. V prvom rade treba byť optimisticky naladený a veriť si sám sebe, že sa to podarí. Treba sa zamestnávať inými činnosťami ako je jedenie, varenie, nakupovanie a podobne. Určite sa nezamestnávajte v kuchyni alebo ako čašník, čašníčka.