Ak sa opýtate kohokoľvek, kto už má dieťa, na čom mu najviac záleží, tak v drvivej väčšine odpovedia, že na jeho bezpečnosti. Nikto hádam nepochybuje o tom, že to je najdôležitejší faktor pri vyrastaní detí v rodine.

hračka

Nebezpečné motovidlá
Postupom času sa z nemotorných novorodeniatok stávajú neposedné batoľatá, ktoré sú stále viac pohyblivé a zároveň aj nebezpečné hlavne pre seba. Stále viac objavujú čaro pohybu, prevaľujú sa z boka na bok, k tomu sa postupne pridruží lozenie a neskôr aj samotná chôdza s prvými nesmelými krôčikmi. A práve niekde tu sa lezúň začína obdobie, kedy už rodičia nemôžu svojho drobca nechať bez dohľadu ležať na gauči alebo na posteli. Pády sú otázkou okamihu, ale vieme im zabrániť.

V ohrade, ale voľné
Dieťa nechať loziť po zemi je jedno z riešení, ale nie je prijateľné pre každého rodiča, a tak hľadajú iné alternatívy, ako ich dieťa zabezpečiť proti pádom a úrazom. Detské ohrádky túto úlohu spĺňajú, sú pomocníkom práve v týchto chvíľach, keď potrebujete batoľa „odložiť“ do bezpečia. Sú vyrobené práve na tento účel, aby sa v nich ratolesti cítili pohodlne. Na podlahe je mäkký, ale dostatočne pevný matrac, vyrobený z ľahko udržiavateľných materiálov. Ohrádka zvykne byť po obvode opatrená priehľadnou sieťkou, aby malo dieťa zabezpečený výhľad na dianie okolo neho, a takisto aby rodičia mali svoje ratolesti stále na očiach. Niektoré typy dokonca dokáže aj samo otvoriť pomocou zipsu, ktorý je prišitý na jednej strane, a nemusí tak nič preliezať. Dokonca sú vybavené aj držiakmi na ľahké pridržanie sa pri vstávaní. Výrobok je určený deťom a tomu je prispôsobený aj jeho dizajn. Zdobia ho väčšinou postavičky z rozprávok a veselé detské motívy, ktoré deti dobre poznajú.

spánek

Aj na cestách pohodlne
Ohrádky sa vyrábajú z ľahkých materiálov, aby s nimi nebol problém pri cestovaní a uskladňovaní. Na cestách splní funkciu dočasnej postieľky, pretože sa s ňou ľahko manipuluje a ani so skladaním nie je problém. Jej malé rozmery nezaberú veľa miesta, a tak vám tento univerzálny pomocník urobí perfektnú službu pri cestách s malým dieťaťom.