Letné horúčavy sú síce oficiálne za nami, ak sa však pozriem na teplomer v mojej obývačke, nezdá sa mi, že by bolo vonku nejako extrémne chladno. Práve naopak, mám pocit, že posledné dni prekonávajú júl. V podstate je však úplne jedno, či hovoríme o tomto, alebo o akomkoľvek inom lete. Horúčavy dokážu potrápiť, no a najhoršie je to, keď neviete vychladiť ani svoj byt.
 Mačka pri otvorenom okne.jpg

Takto to robím ja

 
Nasledujúci triky sú tie, ktoré podľa mňa naozaj fungujú. Skúšal som totiž aj mnohé iné veci, no tie boli pre mňa skôr sklamaním. Niektoré z nasledujúcich rád, sa vám možno budú zdať zvláštne, no za vyskúšanie nič nedáte a garantujem, že vás milo prekvapia.
 
1.      Žalúzie na ruby
Ak chcete, aby sa vám miestnosť čo najmenej prehrievala, otočte žalúzie smerom nahor, teda naopak. Takto budete mať v izbe aj dostatok svetla, no zároveň žalúzie zadržia teplo
2.      Ventilátor otočte naopak tiež
Aby vám ventilátor naozaj pomohol, musíte ho umiestniť správne. To vyzerá tak, že musí byť priamo pri okne. Ja ho vykladám na parapetnú dosku. Následne ho otočím tak, že je vzduch zvnútra nasávaný do ventilátoru, ktorý ho vyfukuje vonku. Ak by ste si ho totiž otočili naopak, teda by bol teplý vzduch zvonku by bol ťahaný do interiéru, mali by ste v miestnosti ešte viac teplo.

Kovový ventilátor.jpg

3.      Vytvorte prievan
Najviac pomôže to, ak vytvoríte v byte prievan. To sa ľahko povie, no pri päťdesiat stupňových horúčavách, o čosi ťažšie vykoná. Základom sú správne nastavené ventilátory a otvorené všetky okná. Tým myslím, naozaj všetky. Správne nastavenie ventilátorov, to je už o čosi ťažšie. Jednoducho ich skúšajte otáčať do vtedy, kým nepocítite príjemné prúdenie vzduchu.
4.      Nádoba so studenou vodou
V naozaj malých miestnostiach vám pomôže aj čo najväčšia nádoba s ľadovou vodou. Taktiež som k tomuto postupu nebol príliš dôverčivý, ale v skutku to pomohlo. Najlepšie je, ak do vody nahádžete čo najviac ľadu. Keď voda naberie na teplote, ihneď ju vymeňte.